Bydgoszczanki po próbie generalnej przed ćwierćfinałem Pucharu Polski

Marzec 17, 2015 by
Filed under: Bez kategorii

piasecznoNiedzielny mecz sparingowy ze Stomilem Olsztyn był dla piłkarek bydgoskiego KKP próbą generalną przed sobotnim meczem ćwierćfinałowym Pucharu Polski z AZS-em Wrocław (godz. 15.00). Sprawdzian ekipa znad Brdy zaliczyła na ocenę dobrą, choć mankamantem była precyzja przy wykańczaniu akcji. Gdyby bydgoszczanki miały lepiej uregulowane celowniki, to wynik mógł się nawet zbliżyć do dwucyfrowego.

Na plus należy zaliczyć postęp wykonany przez podopieczne trenera Raczkowskiego w zakresie motoryki i wydolności. Również organizacja gry i wiele składnych akcji ofensywnych w meczu ze Stomilem pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Martwią natomiast wspomniany brak skuteczności i stale trapiące bydgoskie zawodniczki kontuzje i choroby. Z ich powodu na sztucznej murawie w Olsztynie nie zobaczyliśmy Marty Kryszak, Joanny Daleszczyk, Marty Rybackiej, Kamili Kamińskiej i Oliwii Siemińskiej. Rekonwalescencja po poważnych kontuzjach jeszcze przez dłuższy czas wykluczać będzie z gry siostry Magdalenę i Kamilę Rosińskie oraz Monikę Kaźmierczak.

KKP początkowo nie stwarzał większego zagrożenia pod bramką Stomilu, jednak po pierwszym trafieniu osiągnął wyraźną przewagę nad pierwszoligowymi rywalkami. W 20 minucie efektownym uderzeniem z kilkunastu metrów wynik pojedynku otworzyła Natalia Sieradzka, która po raz kolejny wystąpiła na pozycji napastniczki. Dobre okazje do podwyższenia wyniku miały m.in. Anna Lewandowska, Agata Kutnik i Dominika Machnacka, ale brakowało precyzji przy wykańczaniu akcji. W 31 minucie wychodzącą na czystą pozycję Kutnik faulowała obrończyni gospodyń, w wyniku czego popularna „Lucia” musiała opuścić plac gry. Na szczęście uraz nie okazał się poważny i napastniczkę w drugiej połowie ponownie zobaczyliśmy na boisku. Co ciekawe, defensorka Stomilu za faul na Kutnik zobaczyła jedynie żółty kartonik.

Składną akcję zakończoną golem bydgoszczanki przeprowadziły w 50 minucie. Lewym skrzydłem popędziła Ilona Raczkowska, która wypatrzyła w polu karnym Sieradzką, ta zaś skierowała futbolówkę do Dominiki Machnackiej, która pewnym uderzeniem pokonała golkiperkę zespołu z Olsztyna. Sześć minut później „Machu” ustaliła wynik pojedynku na 3:0 dla KKP.

Stomil Olsztyn – KKP Bydgoszcz 0:3 (0:1)
Dominika Machnacka 50′, 56′, Natalia Sieradzka 20′

KKP: Palińska – G. Daleszczyk, Mrozek, Lewandowska, Pawłowska – Babińczuk (46′ Brzykcy), Machnacka (65′ Łuczak), Łuczak (46′ Krępeć), Raczkowska (65′ Babińczuk) – Sieradzka (62′ Kutnik), Kutnik (32′ Makowska)