Porażka na Dolnym Śląsku. Pech Gabrieli Daleszczyk

Kwiecień 27, 2014 by
Filed under: Bez kategorii

wroclaw 3Trzecią porażkę w rundzie wiosennej ekstraligi poniosły piłkarki KKP Bydgoszcz. Zespół prowadzony przez trenera Remigiusza Kusia przegrał na wyjeździe z AZS-em Wrocław 1:3 (0:1). W 29 minucie gospodynie objęły prowadzenie po golu Sofii Gonzalez i taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy. W 54 minucie dorobek bramkowy wrocławianek poprawiła Dominika Dereń, jednak KKP nie zamierzał składać broni i w 60 minucie Dominika Machnacka zdobyła gola kontaktowego. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy z Dolnego Śląska. W 72 minucie swojego drugiego gola zdobyła Gonzalez.

Od początku rundy wiosennej w bydgoskiej ekipie panuje istny „szpital”. Z urazami zmagają się Anna Lewandowska, Monika Kaźmierczak i Ilona Raczkowska. Po absencji w meczu z Mitechem Żywiec do kadry meczowej wróciły natomiast Daria Granowska i Barbara Mrozek. Niestety, lista kontuzjowanych piłkarek KKP po meczu we Wrocławiu stała się jeszcze dłuższa… W 40 minucie w starciu z Karoliną Gradecką groźnej kontuzji doznała obrończyni Gabriela Daleszczyk i prosto z boiska karetką została odwieziona do szpitala. Diagnoza lekarzy nie brzmi zbyt optymistycznie: złamanie części grzbietowej nosa i przesunięcie części w dół, a także podejrzenie wstrząśnienia mózgu. W tej chwili ciężko określić jak długo potrwa rekonwalescencja defensorki, ale niewykluczone, że w tym sezonie nie zobaczymy jej już na boisku. Gabrynia, jesteśmy z Tobą i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

WROCLAW 1fot. Marek Dembski

Kontuzja „Gucia” zmusiła sztab szkoleniowy KKP do korekt w ustawieniu zespołu. Prowadzące po pierwszych 45 minutach akademiczki (gol Gonzalez w 29 minucie), szybko po zmianie stron podwyższyły wynik za sprawą Dominiki Dereń. Stracona bramka nie podcięła jednak skrzydeł bydgoszczankom, które pokazały dużą wolę walki, ambicję i w 60 minucie zostało to wynagrodzone. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Natalii Sieradzkiej bramkarkę AZS-u Annę Bocian pokonała Dominika Machnacka. Od tego momentu KKP wyraźnie się ożywił, akcję ofensywne nabrały animuszu, nie brakowało dogodnych okazji do zdobycia bramki. W 63 minucie główkowała Machnacka i posłała piłkę nieznacznie ponad poprzeczką. Kilka dobrych sytuacji miały także miejscowe zawodniczki, jednak dobrymi interwencjami popisywała się Daria Granowska. W końcu jednak zmuszona została do trzeciej tego dnia kapitulacji. W 72 minucie efektownym uderzeniem w samo okienko popisała się Sofia Gonzalez. Po tej bramce trener Remigiusz Kuś postawił wszystko na jedną kartę – nie mając nic do stracenia zdecydował się na grę trójką obrończyń. Przeprowadził także zmiany: Annę Pawłowską zastąpiła Katarzyna Grzesik, a za Martę Kryszak na boisku pojawiła się Dominika Łuczak.

wroclaw 2fot. Marek Dembski

Bydgoszczanki do samego końca pojedynku walczyły o korzystny rezultat. W 84 minucie Agata Kutnik uderzyła tuż nad poprzeczką, chwilę później strzał Agaty Stępień trafił w boczną siatkę. Kilkadziesiąt sekund później odpowiedziały wrocławianki, konkretniej Joanna Wróblewska, której uderzenie zatrzymało się na poprzeczce, a w doliczonym czasie gry Karolina Wijata trafiła w słupek. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i KKP przegrał we Wrocławiu 1:3. Jest to trzecia porażka bydgoszczanek w tej rundzie; wcześniej uległy one Medykowi Konin 1:6 i Mitechowi Żywiec 1:3. Bilans bramkowy 12 straconych – 3 zdobyte również nie napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Szkoda porażki we Wrocławiu, bo w grze KKP były pewne pozytywy. Była walka, było pełne zaangażowanie, były sytuacje. Niestety, podobnie jak w meczu z Mitechem naszym piłkarkom przydarzyło się zbyt wiele błędów indywidualnych.

wroclaw 4

Kolejnym rywalem KKP będzie Gol Częstochowa. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 4 maja na stadionie TKKF przy ul. Słowiańskiej. Początek o godz. 11.00.

Sofia Gonzalez 29’, 72’, Dominika Dereń 54’ – Dominika Machnacka 60’

AZS: Bocian – Płonowska, Gradecka (90’ Wijata), Ciesielska, Michalczyk – Nazarczyk, Wróblewska, Dereń (75’ Cichosz), Szaj – Jaworek (86’ Gozdek), Gonzalez

KKP: Granowska – Pawłowska (75′ Grzesik), Olszańska, J. Daleszczyk, G. Daleszczyk (40′ Machnacka) – M. Rosińska, Sieradzka, Kryszak (80′ Łuczak), Makowska – Stępień, Kutnik

żółte kartki: Nazarczyk, Wróblewska (AZS)

sędziowały: Sonia Zawisz – główna, Sabina Czarnecka (obie Śląski ZPN), Olga Pietrzykowska (Wielkopolski ZPN)