Radość zmącona groźną kontuzją

Październik 21, 2013 by
Filed under: Bez kategorii

Dominika Łuczak_Dariusz StońskiWażne trzy punkty zasiliły w niedzielę konto KKP II Metal-Group Bydgoszcz. Zespół trenera Mariusza Raczkowskiego pokonał na wyjeździe Stilon II Gorzów Wielkopolski 4:0 (3:0) po golach Katarzyny Grzesik (2), Doroty Krychowiak i Pauliny Krępeć. „Do Gorzowa jechaliśmy w jednym celu – zdobycia trzech punktów i to nam sie udało. Mecz nie był może jakimś wielkim widowiskiem, ale cel został osiagnięty i to jest najważniejsze. Wynik 4:0 mówi sam za siebie” – powiedział szkoleniowiec bydgoskich rezerw. Po przekonywującym zwycięstwie bydgoszczanki powinny wracać do domów w wyśmienitych nastrojach. Tak jednak nie było, bowiem w końcówce spotkania groźnego urazu głowy doznała obrończyni Dominika Łuczak (na zdjęciu w białej koszulce) i musiała zostać przewieziona do szpitala, w którym pozostała na obserwacji.

KKP II Metal-Group dominował nad rywalkami przez całe spotkanie, był zespołem piłkarsko dojrzalszym i stwarzał sobie więcej sytuacji strzeleckich, z których cztery zamienił na bramki. Jako pierwsze bramce zagroziły co prawda gorzowianki, ale piłka nie znalazła drogi do siatki. Przyjezdne z kolei w pierwszych 20 minutach stworzyły sobie trzy bardzo dobre sytuacje, jednak za każdym razem musiały obejść się smakiem. Udało się w 25 minucie, kiedy po składnej akcji zespołowej i podaniu Doroty Krychowiak bramkarkę Stilonu pokonała Katarzyna Grzesik. Minęło zaledwie siedem minut i nasze rezerwy prowadziły już dwoma bramkami. Po zagraniu Dominiki Łuczak, Dorota Krychowiak strzałem zza pola karnego nie dała szans golkiperce miejscowych. Piłkarki z Gorzowa Wielkopolskiego ograniczały się głównie do kontr, mocno rozluźniły swoje szyki obronne, przez co bardzo dużą swobodę w rozgrywaniu piłki miały bydgoszczanki. Wykorzystały to ponownie w 43 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony boiska Katarzyny Grzesik, piłka minęła całą linię obrony Stilonu II, z czego skrzętnie skorzystała zamykająca akcję Paulina Krępeć i efektownym uderzeniem niemal w samo okienko podwyższyła prowadzenie. Wynik pierwszej części gry brzmiał zatem 3:0 dla KKP II Metal-Group, choć mógł być jeszcze okazalszy, bowiem okazji ku temu nie brakowało.

W 55 minucie piłkarki z grodu nad Brdą pozbawiły rywalki resztek nadziei na korzystny wynik. Po asyście Pauliny Sobczak ładnym lobem zza linii szesnastego metra bramkarkę Stilonu II do kapitulacji zmusiła Katarzyna Grzesik. „Po bramce Kasi w ciągu pięciu minut przeprowadziliśmy pięć zmian, ale obraz gry się nie zmienił. Byliśmy zespołem lepszym pilkarsko, jednak za dużo było niedokładności i gry indywidualnej, co próbowały wykorzystać piłkarki z Gorzowa. Między 75 a 85 minutą rywalki po naszych błędach stworzyły sobie dwie sytuacje bramkowe, ale dobrze dysponowana tego dnia Marta Rybacka nie dała się zaskoczyć i w końcówce meczu była pewnym punktem naszej drużyny” – relacjonuje Mariusz Raczkowski.

Radość z okazałego zwycięstwa zmąciła sytuacja z 85 minuty spotkania. Niespełna 16-letnia pomocniczka KKP II Metal-Group Dominika Łuczak zderzyła się głowami z rywalką, w wyniku czego straciła przytomność i prosto z boiska karetką została przewieziona do szpitala. Przytomność odzyskała dopiero po 1,5 godziny. Decyzja lekarzy mogła być tylko jedna – piłkarka musi pozostać na obserwacji. Z najświeższych informacji wynika, iż popularna „Doma” doznała wstrząśnienia mózgu. Szpital, w którym na własną prośbę towarzyszy jej przyjacióka z drużyny Justyna Ałtyn, Dominika opuści we wtorek. Dominika, jesteśmy z Tobą i trzymamy kciuki za Twój jak najszybszy powrót do zdrowia!

„Gratuluję dziewczynom zwycięstwa. Przyjechaliśmy do Gorzowa zgarnąć pełną pulę i cel osiągnęliśmy, co mnie cieszy. Teraz czekamy na niedzielny mecz z Koziołkiem Poznań (godz. 11.00, stadion TKKF – dod. mac) i od wtorku zaczynamy przygotowywać do tego ważnego dla nas spotkania. Myślami jesteśmy oczywiście z Dominiką Łuczak i wszyscy trzymamy za nią kciuki. To dzielna dziewczyna, jestem przekonany, że wszystko będzie dobrze i szybko wróci do pełni sił” – zakończył trener KKP II Metal-Group.