Dramat Dominiki – wy też możecie pomóc w szybkim powrocie na boisko!

Lipiec 24, 2013 by
Filed under: Bez kategorii 

D.MachnackaDominika Machnacka – dobry duch zespołu, zawodniczka maksymalnie zaangażowana w życie klubu, świetny motywator i wreszcie – piłkarka o bardzo dużych umiejętnościach. Niestety, od 6 kwietnia tego roku popularna „Machu” jest wyłączona z treningów i gry na ekstraligowych boiskach. Powodem jest kontuzja barku, której pomocniczka doznała w pucharowym meczu z AZS-em PSW Biała Podlaska. Kontuzja okazała się jednak znacznie poważniejsza niż początkowo sądzili lekarze. Konieczna jest operacja. Bardzo kosztowna.

Pierwszy cios: W kwietniu, podczas meczu z AZS PSW Biała Podlaska, w trzeciej minucie spotkania Dominika doznała kontuzji barku. W szpitalu tradycyjnie założono jej opatrunek gipsowy. Diagnoza: zwichnięcie stawu barkowego. Żmudna rehabilitacja trwała do czerwca. Lekarze prognozowali powrót na boisko w sierpniu, maksymalnie we wrześniu tego roku.

Drugi cios: We wtorek, 9 lipca Dominice wykonano badanie rezonansem magnetycznym z kontrastem. Jak grom z jasnego nieba spadła na nią wiadomość, że w marcu doznała złamania, a nie zwichnięcia!

644632_488855394502578_1677323319_n

fot. Dariusz Stoński

Diagnoza brzmiała :
1. Stan po przebytym kompresyjnym złamaniu górnej części głowy kości ramiennej na powierzchni tylno-bocznej – na długości 20mm, widoczne obniżenie powierzchni do 3mm-uszkodzenie typu Hilla Sachsa.
2. Cechy uszkodzenia przednio-dolnej części obrąbka stawowego
3. Przebyte uszkodzenie ścięgna mięśnia podgrzebieniowego – obraz jak po jego naderwaniu, przyczep zachowany (niewielkie zmiany bliznowate), ciągłość ścięgna zachowana.

Trzeci cios: W piątek, 12 lipca Dominika udała się do prowadzącego lekarza ortopedy. Tutaj… kolejny cios.  Diagnoza: do zabiegu operacyjnego.

Czwarty cios: Jak już zapewne większość z nas przekonała się na własnej skórze, tak polska służba zdrowia, a dokładnie NFZ jest instytucją, w której rzadko można coś załatwić szybko i sprawnie, a już nierealne jest zrobienie operacji „na fundusz” w czasie krótszym niż rok. Społeczeństwo w naszym kraju w przypadku chorób, kontuzji itp. jest narażone na długie cierpienia i oczekiwanie. Oczywiście jest inna droga do szybkiego zabiegu, a mianowicie wizyta w prywatnej klinice. To jednak niestety sporo kosztuje. Zabieg operacyjny Dominiki wyceniono na 9,5 tysiąca złotych.

575641_488855504502567_1142386546_n

fot. Dariusz Stoński

Cios nokautujący? Tu powinno pojawić się słowo „nokaut” i na tym powinniśmy zakończyć ten artykuł. Ale tak nie będzie! Dominika nie podda się, bo nie wie, co znaczy to słowo! Dominika głęboko wierzy, że da radę. My ją wspieramy przede wszystkim duchowo. Wierzymy, że zobaczymy ją na boisku w koszulce z herbem KKP na piersi jeszcze w sezonie 2013/14. Naszego klubu nie stać na operację za taką kwotę, jednak od dnia dzisiejszego będziemy zbierali każdą złotówkę na operacje Dominiki. Będziemy prosili o pomoc naszych sponsorów, kibiców, firmy itp.

AUKCJE!

Pieniądze na operację Dominiki zbierane będą również poprzez rozmaite aukcje. Znajdą się na nich m.in. unikatowe koszulki piłkarskie, buty piłkarskie, piłki z autografami i wiele innych gadżetów będących gratką dla kolekcjonerów. Już teraz mamy na aukcjach wiele rarytasów m.in. koszulkę Stefana Majewskiego z Mundialu w Meksyku 1986 roku, koszulkę klubową KKP Bydgoszcz z aktualnymi autografami zawodniczek i koszulkę Zawiszy Bydgoszcz z aktualnymi autografami zawodników. W licytacjach można także znaleźć koszulkę Dominiki Machnackiej, którą osobiście podpisze przekazując szczęśliwemu nabywcy.  Więcej szczegółów dotyczących aukcji i linki do nich opublikujemy już wkrótce.

Wspólnie na pewno damy radę!

Dominika Machnacka

Udostępniamy konto naszego klubu do wpłat na ten cel:

ING BANK ŚLĄSKI nr konta 03 1050 1139 1000 0090 7238 0075

W tytule prosimy wpisać OPERACJA DOMINIKA MACHNACKA

Komentarze

Zapraszamy do dodawania komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

Featured Ad
Marquee Powered By Know How Media.