Cenny punkt w Grodzie Kraka

Wrzesień 7, 2020 by
Filed under: Bez kategorii

118931347_2723581407855495_1771351631439407111_oPiłkarki Sportis KKP Bydgoszcz zremisowały w meczu 5. kolejki ekstraligi z AZS UJ Kraków 1:1. Spotkanie mogło się podobać, bowiem toczone było w szybkim tempie, a liczba sytuacji bramkowych powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednych kibiców. Podopieczne trenera Adama Górala było o krok od wywiezienia ze stolicy Małopolski kompletu punktów, jednak zawiodła skuteczność.

Zaciętą walkę z obu stron i chęć zwycięstwa oglądaliśmy od pierwszych minut spotkania rozgrywanego na stadionie Prądniczanki w Krakowie. Po zmianie stron do wcześniej wspomnianych doszła jeszcze większa aktywność w ofensywie, co tylko dopełniło świetnego widowiska. Przyznać trzeba, że bliżej zainkasowania trzech „oczek” były w sobotę piłkarki z grodu nad Brdą. Sygnał do ataku dała w 65 minucie rozgrywająca bardzo dobre zawody Zofia Giętkowska. Była piłkarka UKS SMS Łódź oddała świetny strzał sprzed szesnastki, ale w sobie tylko wiadomy sposób piłkę z samego okienka wyciągnęła Karolina Klabis. Chwilę później nieznacznie chybiła „główkująca” Stępień, a w kolejnych minutach dwukrotnie w świetnych sytuacjach pojedynek z Klabis przegrała wprowadzona w drugiej połowie Edyta Sobczyk. Przy drugim uderzeniu „Edzi” oglądaliśmy jeszcze dwie dobitki – Alice Ogebe i Anny Lewandowskiej. Za każdym razem górą była jednak znakomicie dysponowana golkiperka akademiczek z Krakowa.

O tym jak przewrotny potrafi być futbol przekonaliśmy się w 78 minucie. Sportis KKP atakował, stwarzał świetne sytuacje strzeleckie, tymczasem do siatki trafiły miejscowe. Po rzucie wolnym wykonywanym z ok. 30 metrów piłka trafiła do Natalii Wróbel, która strzałem z kilku metrów nie dała szans debiutującej w meczu ligowym w barwach Sportisu KKP – Katarzynie Siejce. Riposta bydgoszczanek przyszła szybko, bo już po pięciu minutach. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Yulyii Karpliuk w polu karnym krakowianek najlepiej odnalazła się Karolina Łaniewska i dokonała tego, czego przez tyle minut usilnie próbowały jej koleżanki z ofensywy – pokonała Karolinę Klabis. Punkt w Krakowie należy uznać za dobry rezultat, choć biorąc pod uwagę przebieg tego pojedynku, lekki niedosyt można odczuwać.