Alice Ogebe czarowała w Rybniku!

Sierpień 26, 2020 by
Filed under: Bez kategorii

aoDrugi w tym sezonie komplet punktów dopisały do swojego dorobku piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz. Nasz zespół w świetnym stylu pokonał na wyjeździe ROW Rybnik 4:1. Prawdziwy strzelecki popis dała na Śląsku skrzydłowa Alice Ogebe, która zdobyła wszystkie bramki dla drużyny trenera Adama Górala.

Początek pojedynku w Rybniku był nieco nerwowy w wykonaniu bydgoszczanek. Już w drugiej minucie po błędzie Julii Karpliuk w sytuacji oko w oko z Kamilą Rosińską znalazła się Ghanijka Priscilla Hagan, lecz uderzyła bardzo źle i piłka znacznie minęła bramkę. Zdecydowanie bardziej precyzyjna była w 15 minucie inna piłkarka z Afryki – Alice Ogebe. Była zawodniczka Realu Betis Sevilla otrzymała piłkę z prawej strony pola karnego i bez dłuższego zastanowienia uderzyła potężnie na bramkę Justyny Kuś. Golkiperka ROW-u mogła tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Wysoki pressing przyniósł ponownie oczekiwany efekt w 36 minucie, kiedy to z podania Karoliny Majdy skorzystała Ogebe i strzałem z pierwszej piłki pokonała rybnicką golkiperkę.

Również w drugiej połowie nigeryjska skrzydłowa Sportis KKP dała pokaz swoich strzeleckich umiejętności. W 59 minucie po efektownym rajdzie lewą flanką Zofii Giętkowskiej i celnym dośrodkowaniu, spokojnie przyjęła futbolówkę i silnym uderzeniem z kilku metrów po raz trzeci pokonała Kuś. Po zaledwie trzech minutach Ogebe trafiła po raz czwarty, a asystowała jej kapitan Sportis KKP Agata Stępień. Jedyne trafienie dla rybniczanek zanotowała w doliczonym czasie gry Priscilla Hagan po zaskakującym uderzeniu z lewego skrzydła.

W kolejnym meczu Sportis KKP zagra 29 sierpnia na stadionie Chemika przy ul. Glinki 79 z UKS SMS Łódź. Początek o godz. 11.45. Transmisję na żywo ze spotkania przeprowadzi TVP Sport.

3. kolejka ekstraligi kobiet
TS ROW Rybnik – Sportis KKP Bydgoszcz 1:4 (0:2)
Priscilla Hagan 90’+1 – Alice Ogebe 15’, 36’, 59’, 62’

TS ROW: Kuś – Botor (46’ Kubik), Zdechovanova, Smidova (70’ Parzych), Guzik – Krzyżok (70’ Kurzelowska), Pluta, Liskova (11’ Bulavova), Suskova – Matla, Hagan. Trener: Łukasz Wojtala.

Rezerwowe (nie zagrały): Dulak, Nowosielska, Wieczorek.

Sportis KKP: Rosińska – Andrzejewska, Helinska (79’ Sokołowska), Łaniewska, Karpliuk – Giętkowska, Sudyk, Boguszyńska, Ogebe (85’ Węglarz) – Majda (76’ Gugała), Stępień (66’ Lewandowska). Trener: Adam Góral.

Rezerwowe (nie zagrały): Siejka, Garbowska, Cecotti.

Żółte kartki: Parzych – Boguszyńska.

Sędziowała: Angelika Gębka – główna, Karolina Konsek, Magdalena Pielas ( wszystkie Śląski ZPN)