Sportis KKP mimo bardzo dobrej gry uległ Medykowi Konin

Sierpień 17, 2020 by
Filed under: Bez kategorii 

medDoczekaliśmy czasów, gdy piłkarki Sportis KKP jak równy z równym walczą z najlepszymi zespołami w kraju. Tak właśnie było w meczu 2. kolejki ekstraligi z konińskim Medykiem. Podopieczne Adama Górala przez większość spotkania były stroną dominującą, a ich gra naprawdę mogła się podobać licznie zebranej na stadionie przy ul. Słowiańskiej publiczności. Zawiodła skuteczność.

Mimo fatalnego początku pojedynku (bramka Klaudii Fabovej dla Medyka w 3 minucie) piłkarki z grodu nad Brdą nie zwiesiły głów tylko błyskawicznie rzuciły się do ataków na bramkę Jagody Sapor. Najciekawiej było w 25 i 26 minucie, kiedy byliśmy świadkami dwóch pojedynków Agaty Stępień z konińską golkiperką. Najpierw Sapor wybroniła groźny strzał kapitanki Sportis KKP, a następnie faulowała ją przed polem karnym, za co ku zaskoczeniu wszystkich na stadionie została napomniana tylko żółtą kartką. Jeszcze przed przerwą bramce koninianek zagroziły Karolina Łaniewska, której strzał głową z trudem obroniła Sapor i Zofia Giętkowska (minimalnie obok bramki po akcji Alice Ogebe).

Po zmianie stron Sportis KKP ani myślał zwalniać tempa i konsekwentnie dążył do wyrównania. Najbliższa szczęścia była w 60 minucie Ogebe, która po podaniu Stępień próbowała pokonać Sapor strzałem w długi róg, lecz nieznacznie chybiła. Warto dodać, że po niemal identycznej akcji „medyczki” w 3 minucie otworzyły wynik spotkania.

Po 10 minutach odpowiedziały piłkarki z Wielkopolski, kiedy to oko w oko z Rosińską pomyliła się Fabova. Na kwadrans przed końcem batalii bramce Medyka poważnie zagroziła Aleksandra Sudyk, ale jej uderzenie okazało się minimalnie niecelne. Celny okazał się natomiast strzał Alicji Piechockiej w 89 minucie gry. Rezerwowa w tym spotkaniu Piechocka dopadła do piłki odbitej przed pole karne i pewnym uderzeniem nie dała szans Kamili Rosińskiej.

2. kolejka ekstraligi kobiet
Sportis KKP Bydgoszcz – Medyk Konin 0:2 (0:1)
Klaudia Fabova 3′, Alicja Piechocka 89′

Sportis KKP: Rosińska – Andrzejewska, Łaniewska, Helinska, Cecotti – Ogebe, Giętkowska (75′ Sobczyk), Boguszyńska (68′ Karpliuk), Sudyk – Majda (82′ Garbowska), Stępień (75′ Lewandowska)

Medyk: Sapor – Sirant, Sałata, Zając, Bond-Flasza – Abambila, Grzywińska (62′ Piechocka), Chudzik (45′ Kopińska), Kaletka – Fabova, Gawrońska.

żółte kartki: Stępień, Majda, Boguszyńska – Sapor, Fabova

Sędziowała: Katarzyna Lisiecka-Sęk (Wielkopolski ZPN)

Pozostałe wyniki 2. kolejki:

Górnik Łęczna – AZS UJ Kraków 0:1

Śląsk Wrocław – TME UKS SMS Łódź 1:2

Olimpia Szczecin – AP LG Gdańsk 0:1

GKS Katowice – ROW Rybnik 3:0

Rolnik Głogówek – Czarni Sosnowiec 0:1

fot. Piotr Ziółkowski

Komentarze

Zapraszamy do dodawania komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

Featured Ad
Marquee Powered By Know How Media.