Oficjalnie: W sezonie 2020/2021 Sportis KKP zagra w ekstralidze kobiet

Lipiec 8, 2020 by
Filed under: Bez kategorii 

Ekstraliga-kobietDepartament Rozgrywek Krajowych PZPN wydał dzisiaj komunikat, w którym poinformował o rezygnacji z gry w ekstralidze kobiet w sezonie 2020/2021 drużyn TS Mitech Żywiec oraz AZS PWSZ Wałbrzych. Oznacza to, że w elicie polskich klubów kobiecych pozostaną zawodniczki Sportisu KKP Bydgoszcz. Ligowy byt zachowa także Rolnik Głogówek. Poniżej komunikat DPK PZPN.

KOMUNIKAT DEPARTAMENTU ROZGRYWEK KRAJOWYCH PZPN

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, iż w związku z wycofaniem się klubów TS Mitech Żywiec oraz AZS PWSZ Wałbrzych z rozgrywek Ekstraligi kobiet w sezonie 2020/2021, zgodnie z postanowieniami § 1 ust. 1 i 2 Uchwały nr XII/183 z dnia 6 grudnia 2019 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zasad uzupełniania klas rozgrywkowych – miejsce w Ekstralidze kobiet zachowają kluby sklasyfikowane na kolejnych najwyższych miejscach spadkowych w tabeli rozgrywek, o ile otrzymają licencję na udział w rozgrywkach tej klasy.

W związku z powyższym, w rozgrywkach Ekstraligi kobiet w sezonie 2020/2021 będą uczestniczyć kluby sklasyfikowane na 11. oraz 12. miejscu w tabeli końcowej rozgrywek Ekstraligi kobiet w sezonie 2019/2020 tj. odpowiednio KKP Bydgoszcz oraz LKS Rolnik B. Głogówek, o ile otrzymają licencję uprawniająca do udziału w tych rozgrywkach.

W związku z powyższym, miejsce w I lidze kobiet zachowają kluby, które zajęły 6. miejsca w tabelach końcowych poszczególnych grup I ligi kobiet w sezonie 2019/2020, tj. MUKS Praga Warszawa oraz KS SWD Wodzisław Śląski.

Komentarze

Zapraszamy do dodawania komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

Featured Ad
Marquee Powered By Know How Media.