KKP przegrał z Czarnymi Sosnowiec w półfinale Pucharu Polski

Czerwiec 22, 2020 by
Filed under: Bez kategorii 

djOpinia, że piłkarki KKP Bydgoszcz są rewelacją tegorocznej edycji Pucharu Polski z pewnością nie jest przesadzona. Podopieczne Adama Górala w ćwierćfinałowym dwumeczu wyeliminowały Olimpię Szczecin i ku zaskoczeniu większości środowiska piłki kobiecej w Polsce zameldowały się w półfinale PP. Dokonały tego po raz drugi w historii klubu, wcześniej ta sztuka udała im się w sezonie 2014/2015.

Faworytem spotkania rozegranego na obiektach SMS w Łodzi były bardzo silne kadrowo sosnowiczanki. Ekipa dowodzona przez trenera Sebastiana Stemplewskiego wynik konfrontacji otworzyła już w 13 minucie po golu Weroniki Zawistowskiej. Warto jednak odnotować, że chwilę wcześniej sędzia Emilia Szymula nie zauważyła wyraźnego przewinienia na Agacie Stępień i pozwoliła kontynuować akcję piłkarkom Czarnym. Akcja ta zakończyła się otwierającym wynik trafieniem. Pod koniec drugiego kwadransa pojedynku prowadzenie podwyższyła jedna z wyróżniających się piłkarek z Sosnowca – Dżesika Jaszek. Ta sama zawodniczka w 74 minucie ustaliła rezultat półfinałowej potyczki na 3:0 dla Czarnych. Ekipa znad Brdy największe zagrożenie stworzyła po uderzeniach Aleksadry Sudyk i Zofii Giętkowskiej, jednak obie próby okazały się minimalnie niecelne.

Nie ma wątpliwości, że w sobotę zwyciężył zespół piłkarsko lepszy, jednak podkreślić należy, że bydgoszczanki wstydu nie przyniosły. Każda z zawodniczek KKP zostawiła na grząskiej murawie w Łodzi dużo zdrowia i ambicji. Najjaśniejszą postacią w ekipie trenera Górala była bez wątpienia Kamila Rosińska, która kilkoma fantastycznymi paradami uratowała swoją drużynę przed wyższą porażką.

Przypomnijmy, że pierwotnie w 1/2 finału miał zostać rozegrany dwumecz, jednak w związku z pandemią COVID-19 Polski Związek Piłki Nożnej zarządził rozegranie tylko jednego spotkania.

1/2 finału Pucharu Polski
KKS Czarni Sosnowiec – KKP Bydgoszcz 3:0 (2:0)
Dżesika Jaszek 28’, 74’, Weronika Zawistowska 13’

Czarni: Szymańska – Horvathova (59’ Długokęcka), Hałatek, Wycisk (80’ Kamala), Fischerova, Jaszek, Zawiślak, Grad, Kuciewicz, Zawistowska (87’ Tobiczyk), Wiankowska. Trener: Sebastian Stemplewski.

Rezerwowe (nie zagrały): Małysa, Czechowska.

KKP: Rosińska – Raczkowska, Węglarz, Kaźmierczak, Andrzejewska – Sobczyk (37’ Wierzbowska), Sudyk, Boguszyńska, Giętkowska – Lewandowska (81’ Gugała), Stępień (61’ Garbowska). Trener: Adam Góral.

Rezerwowe (nie zagrały): Urbańska, Dziergas, Siwicka.

Żółte kartki: Raczkowska, Sudyk, Boguszyńska, Kaźmierczak, Garbowska
Sędziowała: Emila Szymula (Warszawa)

W drugim półfinale Górnik Łęczna pokonał UKS SMS Łódź 3:0. W 25 minucie zawody przerwano na 98 minut z powodu ulewnego deszczu.

Obszerną fotorelację autorstwa Dariusza Stońskiego obejrzeć można TUTAJ.

Powtórkę meczu TUTAJ.

fot. Dariusz Stoński

Komentarze

Zapraszamy do dodawania komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

Featured Ad
Marquee Powered By Know How Media.