Piłka po stronie kobiet! KKP i Sportis SFC łączą siły

Czerwiec 18, 2020 by
Filed under: Bez kategorii 

grafMamy przyjemność poinformować, że 17 czerwca 2020 roku doszło do zjednoczenia dwóch klubów piłkarskich – Kobiecego Klubu Piłkarskiego oraz Sportis Social Football Club. Włączenie KKP w struktury Sportis SFC spowoduje, że w najbliższym czasie zostanie powołana spółka akcyjna pod nazwą Sportis KKP Bydgoszcz. Będzie to pierwszy klub w polskiej piłce kobiecej w takiej formie prawnej.

Sportis SFC został założony w Bydgoszczy w 2018 r., a w 2020 r. do kadry dołączył Robert Wójcik, wieloletni trener młodzieżowych reprezentacji Polski. Jest on odpowiedzialny za pion szkoleniowy w całym klubie. Z kolei KKP działa od 2007 roku. Założycielem i obecnym prezesem klubu jest Szymon Kowalik, który zostanie także prezesem powołanej spółki.

SPORTisFAMILY, czyli gramy do jednej bramki

„Rozwój piłki kobiecej w Polsce i coraz większe zainteresowanie rozgrywkami spowodowały, że łączymy siły z najlepszymi. Rozmowy o połączeniu KKP Bydgoszcz i Sportis SFC trwały półtora miesiąca. Razem możemy więcej. Zamierzamy sięgać po kolejne wygrane i podejmować nowe wyzwania, zarówno na boisku jak poza nim. Nasza misja to SPORTisFAMILY – cieszymy się, że do „rodziny” dołączają zdolne piłkarki” – mówi Sebastian Zieliński, dyrektor generalny Sportis SFC.

Bydgoszcz pisze historię

Utworzenie spółki akcyjnej będzie precedensem w polskim kobiecym futbolu. KKP jako pierwszy klub kobiecego futbolu przeniesie zarządzanie klubem na całkiem inny poziom. Jest to krok ku profesjonalizacji całego środowiska.

Kapitalna inwestycja w… sport!

Zjednoczenie klubowych sił wprowadza Sportis na wyższy poziom rozmów z partnerami i otwiera nowe możliwości pozyskiwania kapitału na sportowy rozwój. Bardzo cenna będzie wymiana doświadczeń oraz dalsza współpraca z trenerami najwyższej klasy, takimi jak Robert Wójcik. To krok milowy na drodze do osiągania piłkarskich szczytów i realizacji marzeń klubowych.

Cel: rozpoznawalna marka i medale

Ambicją Sportisu jest budowa ogólnopolskiej marki, która w przyszłości stanie się rozpoznawalna w regionie, kraju, a nawet w Europie. Ponadto, kluczowy cel to stworzenie silnego zespołu, który w ciągu najbliższych lat powalczy o medale. Od dnia połączenia kwestiami komunikacyjnymi i wizerunkowymi klubu zajmuje się ProFIT Sport Agency – agencja marketingu sportowego dotychczas współpracująca ze Sportis.

Komentarze

Zapraszamy do dodawania komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

Featured Ad
Marquee Powered By Know How Media.