Półfinał jest nasz!

Luty 22, 2020 by
Filed under: Bez kategorii

0-8536W drugim meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Kobiet w sezonie 2019/2020 zawodniczki KKP Rem Marco Bydgoszcz zremisowały na wyjeździe z Olimpią Szczecin 2:2. Wynik ten zapewnił bydgoszczankom drugi w historii klubu awans do półfinału „Pucharu Tysiąca Drużyn”. Po raz pierwszy sztuka ta udała się ekipie znad Brdy w sezonie 2014/2015.

Podopieczne Adama Górala rozpoczęły czwartkowy pojedynek w Szczecinie od potężnego „bum”. Już w 1 minucie po dynamicznej akcji lewym skrzydłem Zofii Giętkowskiej i pewnym wykończeniu z pierwszej piłki Ilony Raczkowskiej było 1:0 dla przyjezdnych. Szczecinianki odpowiedziały jednak błyskawicznie. Po zaledwie dwóch minutach stan pojedynku wyrównała kapitan „olimpijek” Roksana Ratajczyk. Przyznać trzeba, że spotkanie toczone było w bardzo szybkim tempie. Walka akcja za akcję i brak przestojów w grze spowodowały, że mecz mógł się podobać zgromadzonym na stadionie i przed monitorami komputerów kibicom.

Odważne w defensywie i przeważające w organizacji gry zawodniczki KKP Rem Marco uparcie dążyły do trafienia dającego prowadzenie. Próby te przyniosły oczekiwany rezultat w 28 minucie starcia. Z głębi pola futbolówkę w kierunku pola karnego zagrała Wiktoria Węglarz, piłka odbiła się od obrończyni Olimpii, na co tylko czekała Agata Stępień, która pewnym uderzeniem pokonała Joannę Pastusiak.

Po zmianie stron bydgoszczanki chciały jak najszybciej postawić kropkę nad „i” jaką byłoby trafienie numer trzy. Mimo prób nie udało się trafić do bramki „olimpijek”. Te za to zaczynały poczynać sobie coraz śmielej, a w końcowym fragmencie spotkania dość mocno przycisnęły ekipę z Bydgoszczy. Wspomnieć wystarczy, że dwukrotnie bydgoskie defensorki wybijały piłkę tuż sprzed linii bramkowej, a dodatkowo kilka świetnych interwencji zanotowała Kamila Rosińska. Wreszcie jednak szczeciniankom udało się dopiąć swego za sprawą Pauliny Oleksiak, która pokonała Rosińską w 79 minucie.

Drużyna prowadzona przez trenera Adama Górala pokazała jednak po raz kolejny, że ma nerwy ze stali i w sytuacjach, gdzie emocje sięgają zenitu potrafi zachować zimną krew. Zwycięski remis utrzymał się do ostatniego gwizdka pani Katarzyny Lisieckiej-Sęk i KKP Rem Marco mógł rozpocząć w pełni zasłużone świętowanie awansu do półfinału Pucharu Polski.

II mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski Kobiet

MKS Olimpia Szczecin – KKP Rem Marco Bydgoszcz 2:2 (1:2) – w pierwszym meczu 1:1

Roksana Ratajczyk 3’, Paulina Oleksiak 79’ – Ilona Raczkowska 1’, Agata Stępień 28’

Olimpia: Pastusiak – Oleszkiewicz (87′ Siwek), Brzozowska, Michalczyk, Radochońska –  Brodzik, Litwiniec, Ratajczyk, Witczak (62′ Oleksiak) – Grosicka, Bińkowska. Trener: Adam Gołubowski.

Rezerwowe (nie zagrały): Kierul, Kalmus, Bagińska, Łaniewska, Szerszeń

KKP Rem Marco: Rosińska – Węglarz (62’ Dziergas), Karpliuk, Kaźmierczak, Andrzejewska – Raczkowska, Boguszyńska, Sudyk, Giętkowska – Lewandowska (87’ Siwicka), Stępień (70’ Garbowska). Trener: Adam Góral.

Rezerwowe (nie zagrały): Urbańska, Szymczak, Wierzbowska, Sobczyk.

Żółta kartka: Karpliuk

Sędziowały: Katarzyna Lisiecka-Sęk (Wielkopolski ZPN) – główna, Olga Pietrzykowska, Alicja Pawlak