Walkę o półfinał Pucharu Polski czas zacząć!

Luty 13, 2020 by
Filed under: Bez kategorii 

KKP_2019_2020_olimpia_puchar_PLAKATW niedzielę, 16 lutego na Stadionie Miejskim przy ul. Słowiańskiej 7 rozegrany zostanie pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski Kobiet w sezonie 2019/2020. Rywalem piłkarek KKP Rem Marco Bydgoszcz będzie doskonale znana z rywalizacji ligowej Olimpia Szczecin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00. Wstęp jest bezpłatny.

Podopieczne trenera Adama Górala bardzo sumiennie przepracowały zimowy okres przygotowawczy. Rozegrały pięć gier kontrolnych (z siedmiu planowanych) i wszystkie zakończyły się ich zwycięstwami. Piłkarki z miasta nad Brdą pokonały AP LG Gdańsk 4:2, Strażaka Przechowo 8:0, Kotwicę Kołobrzeg 5:2, Olimpię Szczecin CLJ 12:1 i Victorię Sianów 14:1.

„Okres przygotowawczy rozpoczęliśmy 6 stycznia, wszystkie założone plany treningowe udało nam się zrealizować. Ważne, że obyło się bez urazów zawodniczek. Szkoda jedynie, że wypadły nam dwie gry kontrolne, co trochę skomplikowało sprawę zgrania zespołu. Generalnie jednak jestem zadowolony z okresu przygotowawczego i pracy wykonanej przez dziewczyny. Udało się też dzięki naszym sponsorom pojechać na obóz do Rewala. Warunki mieliśmy tam bardzo dobre, a co ważne czas spędzony razem skonsolidował zespół” – mówi nam trener Góral.

Bydgoszczanki w drodze do 1/4 finału Pucharu Polski pokonały WAP Włocławek 1:0 i w takich samych rozmiarach Rolnika Głogówek. Z kolei piłkarki Olimpii wyeliminowały Ząbkovię Ząbki (4:2) i AZS PWSZ Wałbrzych (3:2 po dogrywce).

Zawodniczki bydgoskiego zespołu mają z olimpijkami do wyrównania rachunki z rozgrywek ligowych. W 11. kolejce po niezwykle emocjonującym pojedynku KKP Rem Marco przegrał z Olimpią 3:4 po golu straconym w doliczonym czasie gry. „Jesteśmy w pełni skoncentrowani na niedzielnym meczu, w którym chcemy powalczyć. Nie jesteśmy uważani za faworyta, ale mamy swoje marzenia i chcemy je realizować. Liczę na dwa dobre spotkania mojego zespołu i walkę o awans, ale najważniejsza dla nas jest liga” – przyznaje szkoleniowiec KKP Rem Marco.

Komentarze

Zapraszamy do dodawania komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

Featured Ad
Marquee Powered By Know How Media.