KKP Rem Marco lepszy od AP LG Gdańsk

Styczeń 25, 2020 by
Filed under: Bez kategorii

spPiłkarki KKP Rem Marco Bydgoszcz w swoim drugim zimowym meczu kontrolnym pokonały lidera I ligi północnej Akademię Piłkarską LG Gdańsk 4:2 (1:1).

Przez pierwsze 40 minut pojedynku bydgoszczanki zdecydowanie dominowały nad rywalkami. Przeważały w posiadaniu piłki i liczbie klarownych sytuacji strzeleckich. Wynik spotkania otworzyła w 21 minucie efektownym uderzeniem Anna Lewandowska.

Gra podopiecznych Adama Górala straciła na jakości pod koniec pierwszej połowy i na początku drugiej. W 44 minucie stan rywalizacji wyrównała Julia Włodarczyk, a w 47 minucie prowadzenie gdańszczankom dała Karolina Wierzbicka.

Z czasem piłkarki z grodu nad Brdą zaczęły ponownie łapać właściwy rytm gry, czego efektem były dwa trafienia wprowadzonej w drugiej połowie Klaudii Szymczak (świętuje dzisiaj 19. urodziny). Wynik meczu ustaliła w 80 minucie strzałem z rzutu wolnego z dalszej odległości Monika Kaźmierczak.

Spotkanie z trybun obserwowała selekcjoner reprezentacji Polski kobiet U-19 – Nina Patalon.

KKP Rem Marco Bydgoszcz – Akademia Piłkarska LG Gdańsk 4:2 (1:1)
Klaudia Szymczak 65′, 76′, Anna Lewandowska 21′, Monika Kaźmierczak 80′ – Julia Włodarczyk 44′, Karolina Wierzbicka 47′

KKP Rem Marco: Rosińska – Andrzejewska, Karplyuk, Kaźmierczak, Węglarz – Raczkowska, Sudyk, Boguszyńska, Giętkowska – Lewandowska, Stępień.

Na zmiany wchodziły: Urbańska, Dziergas, Szymczak, Siwicka, Sobczyk, Krupińska, Garbowska, Wierzbowska

Rezerwowa (nie zagrała): Borowicz