Spektakl bez happy endu

Listopad 19, 2019 by
Filed under: Bez kategorii

foot. Piotr ZiółkowskiTo była prawdziwa piłkarska uczta. Byliśmy świadkami bardzo zaciętego, obfitującego w zwroty akcji pojedynku, pełnego walki i ciekawych akcji ofensywnych. Zabrakło niestety najważniejszego: punktów na koncie KKP Rem Marco Bydgoszcz… Na zakończenie rundy jesiennej ekstraligi podopieczne trenera Adama Górala przegrały z Olimpią Szczecin 3:4 (1:2). Bohaterką przyjezdnych została strzelczyni trzech bramek (także tej zwycięskiej) – Amelia Bińkowska.
Bydgoska defensywa po raz pierwszy została poważnie sprawdzona w 18 minucie. W bardzo groźnej sytuacji Bińkowską powstrzymała jednak Kamila Rosińska, przenosząc piłkę ponad poprzeczką. Rzut rożny po tej akcji zakończył się niestety pierwszym trafieniem dla szczecinianek, którego autorką była Paulina Oleksiak. Podopieczne Adama Gołubowskiego z prowadzenia cieszyły się sześć minut. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Monikę Kaźmierczak w zamieszaniu pod bramką Olimpii odnalazła się Ilona Raczkowska i z bliskiej odległości skierowała futbolówkę do siatki. Ekipa ze stolicy województwa zachodniopomorskiego ponownie objęła prowadzenie w 36 minucie, kiedy to najniższa piłkarka Olimpii Amelia Bińkowska głową pokonała Rosińską.

Od początku drugiej części gry to piłkarki ze Słowiańskiej zaczęły coraz śmielej nadawać ton boiskowym wydarzeniom. „Jakby grał inny zespół” – można było usłyszeć wśród licznie zgromadzonych na S7 kibiców. Na efekt nie trzeba było długo czekać, bowiem już w 52 minucie z niecelnego wyprowadzenia piłki z własnego pola karnego przez olimpijki skorzystała Ilona Raczkowska i pewnym uderzeniem pokonała Joannę Pastusiak. Po pięciu minutach w szeregach zespołu znad Brdy ponownie zapanowała euforia, kiedy to do siatki szczecinianek trafiła Aleksandra Sudyk. Przypomnijmy, że to właśnie z Olimpii popularna „Sudi” przeszła latem do KKP Rem Marco. W 59 minucie miejscowe były bliskie podwyższenia prowadzenia, lecz piłka po uderzeniu głową Zofii Giętkowskiej trafiła w poprzeczkę.

Kolejne minuty niedzielnego starcia to już show w wykonaniu najlepszej w szeregach Olimpii Amelii Bińkowskiej. Trafienia w 72 minucie i drugiej minucie doliczonego czasu gry zapewniły Olimpii trzy punkty, zaś bydgoszczanki pozbawiły nadziei na spędzenie przerwy zimowej poza strefą spadkową.

Trener Góral w niedzielnym spotkaniu nie mógł skorzystać z pauzujących za czwarte żółte kartki Yulii Karpliuk i Martyny Boguszyńskiej.

Poniżej zapis wideo z pomeczowej konferencji prasowej (autor: Krystian Janik).

YouTube Preview Image

Powtórka meczu (LIGA TV Polska)

Mnóstwo zdjęć i innych interesujących materiałów z meczu znajdziecie Państwo na naszym Facebooku.