Dwie główki „Gabany” i Rolnik pokonany

Październik 28, 2019 by
Filed under: Bez kategorii

0-5565Po ponad ośmiu latach Opolszczyzna ponownie okazała się szczęśliwa dla piłkarek KKP Rem Marco Bydgoszcz. W czerwcu 2011 roku piłkarki znad Brdy na stadionie w Głogówku świętowały pierwszy w historii klubu awans do ekstraligi, natomiast w minioną niedzielę odniosły bardzo ważne zwycięstwo przybliżające je do opuszczenia strefy spadkowej. W meczu 10. kolejki ekstraligi drużyna prowadzona przez trenera Adama Górala pokonała Rolnika Głogówek 2:0 (1:0). Autorką obu bramek była Agata Stępień.

Jak na starcie ekip potrzebujących punktów niczym tlenu przystało mecz dostarczył zebranym kibicom wielu emocji. Dużo było twardej walki, ale nie brakowało także dobrych sytuacji bramkowych. Jako pierwsza stworzyła ją sobie w 7 minucie Aleksandra Sudyk, trafiając w słupek z rzutu wolnego. Ambitnie dążące do upragnionego trafienia bydgoszczanki dopięły swego w 35 minucie pojedynku. Po akcji lewym skrzydłem i dośrodkowaniu Zofii Giętkowskiej celną „główką” popisała się Agata Stępień. Dwie minuty później bliski wyrównania był Rolnik, jednak piłka po strzale Aleksandry Sobkowicz zatrzymała się na słupku. Jeszcze w pierwszej połowie bliska poprawienia swojego strzeleckiego dorobku była Stępień, jednak z kilku metrów uderzyła ponad bramką.

Początek drugiej połowy przyniósł drugiego gola dla bydgoszczanek. Z rzutu rożnego wprost na głowę Stępień dośrodkowała Martyna Boguszyńska, a kapitan KKP Rem Marco pewnie umieściła futbolówkę w siatce. Ambitnie walcząca ekipa z Głogówka nie zamierzała jednak składać broni i szukała swoich szans na bramkę kontaktową. Żadna z prób podopiecznych Rafała Wolnego nie zakończyła się powodzeniem. Teamowi z Bydgoszczy do końca spotkania nie udało się już podwyższyć prowadzenia, choć bliskie tego były Ilona Raczkowska (słupek w 73 minucie) i Zofia Giętkowska (prosto w bramkarkę po dośrodkowaniu Agnieszki Garbowskiej w 80 minucie).

Kolejny mecz o ligowe punkty zawodniczki KKP Rem Marco rozegrają dopiero 17 listopada (godz. 12.00, stadion przy ul. Słowiańskiej), a ich rywalem będzie ósma w tabeli Olimpia Szczecin. Przeciwko szczeciniankom nie zagrają Yuliya Karplyuk i Martyna Boguszyńska, które w meczu z Rolnikiem otrzymały czwarte żółte kartki.