Tanio skóry nie sprzedały. KKP Rem Marco dzielnie walczył z Medykiem Konin

Sierpień 19, 2019 by
Filed under: Bez kategorii

69223995_2345079929063850_7954501829893554176_nSkazywane przez niektórych na pożarcie piłkarki KKP Rem Marco Bydgoszcz dzielnie stawiły czoła wicemistrzowi Polski w meczu 3. kolejki ekstraligi. Osłabione kontuzjami bydgoszczanki uległy ekipie z Wielkopolski 0:4 (0:2).

Po kiepskim początku sezonu i dwóch wysokich porażkach z AZS Wrocław (0:5) i AZS UJ Kraków (0:7) los postawił na drodze podopiecznych Adama Górala bardzo wymagającego przeciwnika – czterokrotnego mistrza Polski i aktualnego wicemistrza oraz zdobywcę Pucharu Polski. Oprócz wspomnianych na wstępie porażek, sztab szkoleniowy KKP Rem Marco martwią trzy kontuzje podstawowych piłkarek: Darii Gugały, Anny Lewandowskiej i Aleksandry Sudyk. Ponadto nadal w stu procentach zdolna do gry nie jest rekonwalescentka Monika Kaźmierczak. W kadrze meczowej z powodu ważnej uroczystości rodzinnej zabrakło także bramkarki Patrycji Urbańskiej.

Ustępujące koniniankom pod względem doświadczenia i umiejętności indywidualnych piłkarki znad Brdy przeciwstawiły rywalkom to z czego są znane – niebywałą waleczność, ambicję i zadziorność. Do tego bardzo dobrze w bramce KKP Rem Marco spisywała się Kamila Rosińska, kilkukrotnie broniąc w bardzo groźnych sytuacjach. W 27 minucie nie miała jednak szans na skuteczną interwencję, kiedy to po rzucie rożnym piłkę do siatki z najbliższej odległości wpakowała Nicole Zając. W 38 minucie przyjezdne podwyższyły na 2:0, choć przyznać trzeba, że ogromny udział przy tym trafieniu miały piłkarki z Bydgoszczy. Błąd przy wznawianiu gry spod własnej bramki po odgwizdaniu pozycji spalonej wykorzystała najbardziej doświadczona w ekipie Medyka Anna Gawrońska i bez większego trudu skierowała futbolówkę do siatki.

W drugiej połowie ponownie na listę strzelczyń wpisywały się wyłącznie „medyczki”. W 55 i 66 minucie Kamilę Rosińską pokonała Dominika Kopińska. W 86 minucie te dwie piłkarki starły się w polu karnym KKP Rem Marco, czego efektem było wyrzucenie z boiska golkiperki niebiesko-białych. W reakcji na słowną prowokację ze strony Kopińskiej, bramkarka z drużyny z Bydgoszczy uderzyła rywalkę i sędzia Emilia Szymula nie miała wątpliwości jaką decyzję podjąć. Zawodniczka Medyka została natomiast ukarana żółtym kartonikiem.

Warto odnotować również debiut w barwach KKP Rem Marco pozyskanej przed kilkoma dniami Julii Karpliuk (ostatnio AZS PSW Biała Podlaska). Białorusinka zaprezentowała się z dobrej strony, lecz niestety w przerwie musiała zostać zmieniona z powodu urazu.

Z nadzieją na pierwsze w tym sezonie punkty bydgoszczanki udadzą się w najbliższą sobotę do Łodzi na mecz z tamtejszym UKS SMS (godz. 15.00).

3. kolejka ekstraligi kobiet
KKP Rem Marco Bydgoszcz – Medyk Konin 0:4 (0:2)
Dominika Kopińska 55’, 66’, Nicole Zając 27’, Anna Gawrońska 38’

KKP: Rosińska – Węglarz, Wierzbowska, Andrzejewska, Smolińska – Raczkowska, Stępień, Karpliuk (46’ Szymczak), Giętkowska (75’ Garbowska) – Siwicka (89’ Dziergas) – Boguszyńska (86’ Borowicz). Trener: Adam Góral.

Rezerwowe (nie zagrały): Krupińska, Kaźmierczak.

Medyk: Busch – Sałata, Maskiewicz, Gedgaudaite, Grzywińska – Pakulska, Zając, Chudzik, Kaletka (80’ Bujak) – Kopińska, Gawrońska (70’ Liskova). Trener: Roman Jaszczak.

Rezerwowe (nie zagrały): Dominiczak, Majda, Żurek, Nowak, Piechocka.

Żółte kartki: Smolińska, Wierzbowska, Boguszyńska – Kaletka, Kopińska, Gedgaudaite

Czerwona kartka: Rosińska (86’)

Sędziowały: Emilia Szymula (Warszawa) – główna, Paulina Baranowska, Katarzyna Chrzanowska

widzów: ok. 400