Zimny prysznic na inaugurację

Sierpień 5, 2019 by
Filed under: Bez kategorii

azzsZ pewnością nie tak wyobrażały sobie powrót do ekstraligi kobiet piłkarki KKP Rem Marco Bydgoszcz. Mimo niezłego początku spotkania i wsparcia 600-osobowej publiczności, podopieczne Adama Górala uległy AZS-owi Wrocław aż 0:5 (0:3).

Pierwsze 20 minut pojedynku było niezłe w wykonaniu niebiesko-białych. Miejscowe toczyły wyrównany bój z ekipą z Dolnego Śląska i miały nawet swoje okazje strzeleckie. Cóż jednak z tego skoro później nasz zespół całkowicie oddał pole rywalkom. Wystarczyło zaledwie 9 minut, by wrocławianki ustawiły sobie dalszy przebieg rywalizacji. W 23 i 25 minucie do siatki trafiła Kamila Czudecka, a w 32 minucie Patrycję Urbańską pokonała Julia Mularczyk. Reakcja trenera Górala była błyskawiczna – podwójna zmiana w 35 minucie gry. Annę Siwicką zastąpiła Daria Gugała, zaś Klaudię Szymczak zmieniła Weronika Andrzejewska.

Sytuacji bydgoszczanek nie zmieniła nawet czerwona kartka, którą otrzymała w 62 minucie piłkarka AZS-u Klaudia Homa. Zawodniczki ze Słowiańskiej były bardzo spięte, niedokładne i z trudem przychodziło im stworzenie zagrożenia pod bramką wrocławianek. Te z kolei bezlitośnie wykorzystały słabość gospodyń i po zmianie stron jeszcze dwukrotnie umieściły piłkę w siatce. W 71 minucie trafiła Kamila Czudecka (kompletując tym samym hat-tricka), a w 86 minucie rezultat strzałem z rzutu karnego wynik ustaliła Justyna Chudzik. Poza niekorzystnym wynikiem innym powodem do zmartwień jest kontuzja Anny Lewandowskiej, która musiała przedwcześnie opuścić boisko, a następnie została przetransportowana do szpitala w celu dalszej diagnostyki.

Przed meczem z rąk wiceprezesa PZPN i prezesa K-PZPN Eugeniusza Nowaka piłkarki I zespołu odebrały puchar za awans do ekstraligi, z kolei drużyna juniorek młodszych została uhonorowana za zwycięstwo w Wojewódzkiej Lidze Juniorek Młodszych w sezonie 2018/2019.

W następnym spotkaniu piłkarki KKP Rem Marco zmierzą się na wyjeździe z AZS UJ Kraków (10 sierpnia, godz. 12.00).

Wypowiedzi z konferencji prasowej, fotorelacje, materiały wideo i wiele, wiele innych znajdziecie Państwo na naszym Facebooku.