Piłkarki KKP z wizytą u prezydenta

Czerwiec 13, 2019 by
Filed under: Bez kategorii 

64499208_463178157578812_3046705995687395328_nW środę, chwilę po godzinie 12.00 rozpoczęło się spotkanie piłkarek, trenera i działaczy KKP Bydgoszcz z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim. Włodarz miasta zaprosił bydgoskie piłkarki po wywalczonym awansie na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce.

„Gratuluję wam awansu w pięknym stylu. Bardzo mnie cieszy wasz sukces, ale też to, że osiągnęłyście go bardzo efektownie. Byłem na waszym ostatnim meczu i naprawdę byłem pod wrażeniem” – rozpoczął prezydent, po czym poprosił prezesa Szymona Kowalika o przedstawienie zawodniczek. Z kolei wezwany „do tablicy” trener Adam Góral odniósł się do panującej o nim opinii „krzykacza” przy linii bocznej. „Są to opinie mocno przesadzone, jestem bardzo spokojnym człowiekiem” – mówił z uśmiechem szkoleniowiec KKP. Po czym dodał już całkiem na poważnie: ”Z dziewczynami pracuje się bardzo dobrze. Zajęcia wyglądają bardzo podobnie jak w drużynach męskich, choć różni się ich intensywność. Dziewczyny z dużym zaangażowaniem podchodzą do każdego treningu, zdarza się, że trzeba je hamować.”

„Jestem bardzo dumna z całej drużyny. Biorąc pod uwagę, że było bardzo ciężko, miałyśmy wąską kadrę i nie omijały nas kontuzje, to udało się osiągnąć ten sukces. Duża w tym rola trenera, który w tej trudnej sytuacji poradził sobie świetnie, będąc zmuszonym do wielu korekt w składzie, czy zmian pozycji na boisku poszczególnym zawodniczkom” – dodawała Agata Stępień, kapitan KKP.

Na zakończenie spotkania prezydent Bruski wręczył każdej zawodniczce dyplom gratulacyjny oraz gadżety Urzędu Miasta. Prezes Kowalik zrewanżował się koszulką KKP z numerem 12 i nazwiskiem włodarza grodu nad Brdą. Po spotkaniu Rafał Bruski udał się na spotkanie z prezesem Szymonem Kowalikiem, któremu towarzyszył prezes honorowy klubu Krzysztof Wodziński.

Oto co po rozmowie z prezydentem powiedział Szymon Kowalik:
„Rozmowa nie należała do łatwych i nie do końca jestem zadowolony z końcowych ustaleń dot. finansowania zespołu seniorek. Wiadomo, że każdy prezes klubu sportowego chce osiągnąć jak największe dofinansowanie dla swojego klubu. Mogę zdradzić że Miasto Bydgoszcz w dalszym ciągu będzie naszym głównym sponsorem i trzeba się cieszyć z tego co udało się uzgodnić, choć przyznam szczerze, że liczyłem na trochę większą kwotę. To było głównym tematem, ale są inne pozytywy tego spotkania. Po raz pierwszy osiągniemy stabilność finansową, gdyż podpiszemy umowę dwuletnią. Środki przekazane na klub będą znaczącą pozycją naszym w budżecie. Mamy także zapewnienie, że dalej pozostaniemy na stadionie przy ul. Słowiańskiej, być może w trochę innych strukturach organizacyjnych. Prezydent zadeklarował nam pierwszeństwo w korzystaniu z obiektu, co jest ważne w procesie szkolenia i budowy drabinki szkoleniowej. Kolejnym etapem rozmów była właśnie młodzież, na którą będą rozpisane osobne konkursy dotacji na piłkę nożną dziewcząt oraz spotkanie Dyrektora Wydziału Sportu Adama Soroko z naszym klubem i drugim kobiecym w naszym mieście UKS Tęcza Bydgoszcz. Przy okazji Prezydent wspominał o współpracy pomiędzy naszymi klubami, co uważam za dobry prognostyk w zakładanej przez oba kluby budowie silnego ośrodka piłki kobiecej w naszym mieście. Tu też wiemy, że w przypadku dostania się naszych zespołów do rozgrywek centralnych możemy liczyć na większe nakłady finansowe adekwatne do tych rozgrywek. Rozmowa była bardzo konstruktywna i cieszę się, że temat naszej dyscypliny był tak szeroko omówiony z Panem Prezydentem – od seniorek po młodzież, bo ona też jest ważna. Być może potrzeba nabrania większego zaufania do nas, być może dalszą pracą i osiąganymi wynikami będziemy mogli przekonać władze Bydgoszczy do jeszcze większych nakładów finansowych. Wracając do budżetu – nie osiągnęliśmy tyle ile zakładaliśmy, ale trzeba podziękować za to, co dostaniemy. Nie ma co płakać, ponieważ nam nigdy z nieba nic nie spadło, tylko zabrać się do dalszej pracy i poszukać finansowania z innych źródeł. Uważam, że dzisiejsze spotkanie oraz ostatnie zmiany w Polskim Związku Piłki Nożnej i deklarowane wsparcie finansowe przez Związek dobrze wróży na przyszłość dla naszego klubu.”

fot. UM Bydgoszcz / Robert Sawicki

Komentarze

Zapraszamy do dodawania komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

Featured Ad
Marquee Powered By Know How Media.