Oj, co ja widzę – KKP jest w ekstralidze!

Czerwiec 11, 2019 by
Filed under: Bez kategorii 

dsPo trzech latach przerwy piłkarki bydgoskiego KKP wracają do elity. W minioną sobotę podopieczne trenera Adama Górala postawiły kropkę nad „i”, pokonując KS Raszyn 4:0.

Mając zapewniony awans do ekstraligi, bydgoszczanki przystępowały do meczu z ekipą z Mazowsza z chęcią pożegnania się z kibicami w jak najlepszym stylu i przypieczętowania świetnego sezonu dobrym wynikiem. Początkowo na murawie oglądaliśmy dość „wakacyjny” futbol, ale z czasem worek z bramkami musiał się rozwiązać. W 40 minucie wynik otworzyła Agata Stępień, a tuż po zmianie stron ta sama piłkarka trafiła na 2:0. Tym samym rozgrywająca bardzo dobry sezon popularna „Gabana” udowodniła, że urodzenie dwójki dzieci nie musi oznaczać zakończenia kariery czy znaczącego spadku formy. Wręcz przeciwnie! „Nie spodziewałam się, że będzie mi jeszcze dane wywalczyć z drużyną awans do ekstraligi. Przed sezonem w szatni nie zakładałyśmy sobie, że koniecznie musimy awansować, nie było ciśnienia. Miałyśmy koncentrować się na każdym kolejnym spotkaniu i zawsze wychodząc na boisko dawać z siebie maksimum. Efekt jest taki, że mamy awans i jesteśmy z tego powodu niezmiernie szczęśliwe. Jestem dumna, że jestem kapitanem takiego zespołu” – mówiła po końcowym gwizdku wzruszona kapitan KKP.

Trzy minuty po trafieniu Stępień, na listę strzelczyń po raz dwudziesty w tym sezonie wpisała się Natalia Makowska, w wynik meczu na 4:0 ustaliła w doliczonym czasie gry Ilona Raczkowska. Po zakończeniu spotkania rozpoczęło się wielkie świętowanie. Okazały puchar z okazji awansu wręczył naszym piłkarkom Wiceprezes PZPN Eugeniusz Nowak, zapewniając jednocześnie o staraniach PZPN na rzecz poprawy funkcjonowania piłkarstwa kobiecego w Polsce i życząc bydgoszczankom powodzenia na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Gratulacje złożył także obecny na meczu Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i zaprosił piłkarki KKP na spotkanie w środę w bydgoskim ratuszu. Tego samego dnia z Prezydentem spotka się Prezes KKP Szymon Kowalik, a głównym tematem rozmów będzie finansowanie klubu w ekstralidze. Warto przypomnieć, że awans do ekstraligi to niejedyny sukces piłkarek znad Brdy w tym sezonie. Wcześniej niebiesko-białe zdobyły wojewódzki Puchar Polski, a następnie wywalczyły awans do ćwierćfinału na szczeblu ogólnopolskim.

Po części oficjalnej odbyło się wielkie grillowanie i wspólne z kibicami świętowanie awansu. Ponadto każdy kibic został poczęstowany tortem ufundowanym z okazji awansu przez Cukiernię Rem Marco, a najmłodsi otrzymali specjalnie przygotowane balony.

22. kolejka I ligi północnej
KKP Bydgoszcz – KS Raszyn 4:0 (1:0)
Agata Stępień 40′, 50′, Natalia Makowska 53′, Ilona Raczkowska 90′

KKP: Rosińska (46′ Borowicz) – Andrzejewska (58′ Gugała), Węglarz, Lewandowska, Smolińska – Raczkowska, Vilkofsky, Siwicka, Sobczyk (65′ Zielińska) – Makowska, Stępień (88′ Kaźmierczak). Trener: Adam Góral

Rezerwowe (nie zagrały): Urbańska, Krupińska, Puczek

KS: Brodzińska – Brzezińska, Zielińska, Piskorz, Młodzianowska, Kot, Usnarska (80′ Łopaciuk), Stawicka, Sadecka, Bednarczyk, Ściegienna. Trener: Łukasz Wojciechowski.

żółte kartki: Zielińska – Stawicka, Piskorz

sędziowały: Kinga Damps – główna (Pomorski ZPN), Anna Masztalerz (Pomorski ZPN), Aleksandra Dudkiewicz (Warmińsko-Mazurski ZPN).

Po więcej zdjęć i mnóstwo ciekawych materiałów z meczu tradycyjnie zapraszamy na naszego Facebooka.

fot. Dariusz Stoński

Komentarze

Zapraszamy do dodawania komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

Featured Ad
Marquee Powered By Know How Media.