KKP i Tęcza łączą siły! Podpisano umowę o współpracy

Maj 30, 2019 by
Filed under: Bez kategorii 

61158779_2291824734419478_1227349297821908992_nW środę w siedzibie KKP Bydgoszcz doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy KKP Bydgoszcz a UKS Tęcza Bydgoszcz. Filarami umowy są: budowa silnego ośrodka piłki kobiecej, zatrzymanie najbardziej utalentowanych zawodniczek w naszym mieście i wspólne działanie na rzecz rozwoju piłki młodzieżowej jak i seniorskiej. Umowę ze strony KKP parafowali prezes Szymon Kowalik i wiceprezes Maciej Pietrzyk, natomiast UKS Tęcza reprezentowali wiceprezes Mikołaj Ludka i sekretarz Michał Araszewski.

Po podpisaniu umowy powiedzieli:

Szymon Kowalik (Prezes Zarządu KKP Bydgoszcz):
„Podpisaliśmy dzisiaj bardzo ważną umowę o współpracy. Ważną dla naszego klubu patrząc w przyszłość. Pewnie niektórzy w to nie wierzą, bo do tej pory raczej się ścieraliśmy niż współpracowaliśmy, ze szkodą dla naszej dyscypliny. Kilka spotkań przedstawicieli naszych klubów przerodziło się w pomysł współpracy o bardzo szerokim zakresie. Od wspólnej promocji naszych klubów, wspólnych wyjazdów czy nawet wspólnych gier, pomysłów jest wiele tak samo jak czasu na ich realizację. Oba kluby prowadziły swoją politykę i dalej będą tak samo ją prowadziły, w tym zakresie nic się nie zmienia. Nie od dziś wiadomo, że Tęcza znana jest przede wszystkim z pracy z młodzieżą. Dla nas oprócz stworzenia całej drabinki szkoleniowej priorytetem jest pierwszy zespół seniorek. Współpraca zakłada, że młode dziewczyny z Tęczy nie będą musiały szukać klubów w innych województwach po zakończeniu wieku trampkarki, a znajdą go w naszym mieście i zasilą nasz klub. Już dziś mówię, że każda zawodniczka Tęczy będzie u nas przyjęta z radością. Umowa nie wyklucza też przejść w drugą stronę, zwłaszcza na te najważniejsze imprezy. To wszystko ma na celu budowę silnego ośrodka kobiecej piłki w Polsce. Mamy nadzieję, że poprzez nasz wspólny projekt oba kluby zyskają na swojej popularności, a przez to pozyskają nowych sponsorów. Liczymy też, że nasza współpraca sprawi, że włodarze miasta Bydgoszczy łaskawiej spojrzą na nasze kluby w kwestii finansów czy w sprawach organizacyjnych. Bardzo się cieszę, że już przed podpisaniem umowy nasze kluby pokazały namiastkę współpracy choćby poprzez wspólne wyprowadzenie zawodniczek na pierwszoligowe spotkanie KKP ze Stomilankami, grę pokazową dla kibiców, czy zaproszenie naszych młodych piłkarek przez Tęczę na wspólny wyjazd na ligę orliczek. Pojawianie się młodych Tęczówek na naszym stadionie przy Słowiańskiej też zostało zauważone. Od dziś wspólnie osiągajmy sukcesy i wspólnie się z nich cieszmy.”

Michał Araszewski (Sekretarz Zarządu i Trener UKS Tęcza Bydgoszcz):
„Wielka chwila , wielkie nadzieje na grę o najwyższe cele w piłce seniorskiej i młodzieżowej. Otwierają się wielkie możliwości dla kobiecej piłki w Bydgoszczy. Mam nadzieje, że dzięki współpracy Tęczy z KKP dziewczyny będą mogły kontynuować przygodę z piłką na najwyższym poziomie pod okiem najlepszych szkoleniowców. Z mojej strony mogę zagwarantować profesjonalizm i zaangażowanie sztabu szkoleniowego Tęczy. Zawodniczki, które przejdą do KKP będą w stu procentach przygotowane w każdym elemencie rzemiosła piłkarskiego. Tęcza i KKP łączą siły aby stworzyć silny ośrodek piłki kobiecej w województwie i Polsce.”

Komentarze

Zapraszamy do dodawania komentarzy.

You must be logged in to post a comment.

Featured Ad
Marquee Powered By Know How Media.