Świętowanie odłożone. KKP bezbramkowo remisuje w Gdańsku

Maj 28, 2019 by
Filed under: Bez kategorii

ilistracja aplgSzampany przygotowane do świętowania awansu do ekstraligi musiały wrócić do lodówki. KKP Bydgoszcz zremisował w minioną niedzielę z Akademią Piłkarską LG Gdańsk 0:0 i aby zapewnić sobie powrót do elity potrzebuje 1 punktu w dwóch spotkaniach.

Zwycięstwo w Gdańsku zapewniłoby bydgoszczankom awans do ekstraligi na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. Tak się jednak nie stało, bowiem ambitne gdańszczanki wysoko zawiesiły poprzeczkę ekipie trenera Górala. Tym z kolei brakowało dokładności i zimnej krwi przy wykańczaniu akcji i znad morza niebiesko-białe wracały ze sporym niedosytem.

Mecz rozgrywany a obiektach AWF w Gdańsku zakończył się sprawiedliwym – przyznać trzeba – remisem. Zarówno jeden jak i drugi zespół miał swoje okazje strzeleckie, lecz obie ekipy były na bakier ze skutecznością. Na wyróżnienie zasługują golkiperki AP LG i KKP Magdalena Kołacz i Patrycja Urbańska, które w niedzielne popołudnie były silnymi punktami swoich drużyn.

Bydgoszczanki do ostatnich sekund mocno walczyły o upragnionego gola, lecz wszystkie próby w drugiej połowie kończyły się fiaskiem. W 69 minucie Natalia Makowska w bardzo dobrej sytuacji trafiła w bramkarkę, podobnie jak w 75 minucie Anna Siwicka (sprzed pola karnego) i w 90 minucie Edyta Sobczyk.

Od 70 minuty KKP musiał radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce pokazanej za faul Paulinie Wierzbowskiej. Oznacza to, że defensorki możemy już w tym sezonie nie zobaczyć na boisku. Prawdopodobna kara za to przewinienie to dwa mecze. Za tydzień w Warszawie zabraknie również Natalii Makowskiej, która w meczu z AP LG napomniana została czwartą w tym sezonie żółtą kartką.

20. kolejka I ligi północnej
Akademia Piłkarska LG Gdańsk – KKP Bydgoszcz 0:0

AP LG: Kołacz – Jargieło (81’ Jackiewicz), Wierzbicka, Włodarczyk, Plotzka (89’ Mrozewska), Pińska, Domżalska, Kozłowska, Słowińska, Bużan, Stasiulewicz (77’ Preuss). Trener: Michał Żuchowski.

Rezerwowe (nie zagrały): Von Dardel, Lewna.

KKP: Urbańska – Wierzbowska, Lewandowska, Węglarz, Andrzejewska (46’ Smolińska) – Raczkowska, Vilkofsky, Gugała (46’ Siwicka), Sobczyk – Makowska, Stępień. Trener: Adam Góral.

Rezerwowe (nie zagrały): Borowicz, Rosińska, Krupińska, Puczek, Zielińska.

żółte kartki: Stasiulewicz, Włodarczyk – Makowska

czerwona kartka: Paulina Wierzbowska 70’ (za faul)

sędziowały: Joanna Nowak – główna (Warmińsko-Mazurski ZPN), Emila Królikowska (Warmińsko-Mazurski ZPN), Adrianna Nadolska (Pomorski ZPN)

W najbliższą sobotę bydgoszczanki rozegrają drugi z rzędu mecz na wyjeździe. Ich rywalem będzie Praga Warszawa, która plasuje się obecnie na 7. pozycji. Mecz rozpocznie się o godz. 12.30 na stadionie przy ul. Kawęczyńskiej 44 w Warszawie (dzielnica Praga-Północ).