Atmosfera święta i cenna wygrana – KKP powoli szykuje szampana

Maj 21, 2019 by
Filed under: Bez kategorii

60587293_1927275804044524_8973569042338021376_nW hitowym pojedynku I ligi północnej górą były liderki tabeli – piłkarki bydgoskiego KKP. Podopieczne Adama Górala zwyciężyły ze Stomilankami Olsztyn 2:1 (0:0) po trafieniach Edyty Sobczyk i Agaty Stępień. Po tym triumfie bydgoszczanki są już niemal pewne awansu do ekstraligi kobiet. Ich przewaga nad drugimi w tabeli Stomilankami wynosi 7 „oczek”.

Niedzielny pojedynek z pewnością będzie jednym z tych, które na długo zapadną w pamięć wszystkich sympatyków KKP, a także samych piłkarek, sztabu szkoleniowego czy działaczy. Dobra promocja w mediach i atrakcje towarzyszące (m.in. darmowe przysmaki z grilla) przyciągnęły na trybuny rekordową liczbę 800 widzów. Na S7 zagościli także osadzeni z Zakładu Karnego w Potulicach, którzy fantastycznym dopingiem, bębnami i trąbkami z pewnością dodali skrzydeł bydgoskim piłkarkom.

Atmosfera jaka towarzyszyła temu spotkaniu dodała animuszu obu ekipom, które w pierwszej połowie stworzyły niezłe widowisko. Wielu klarownych sytuacji bramkowych co prawda nie oglądaliśmy, ale na brak walki i zaangażowania na pewno nie mogliśmy narzekać.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie padła upragniona bramka dla piłkarek z grodu nad Brdą. Perfekcyjnie z 35 metrów przymierzyła Edyta Sobczyk, umieszczając piłkę pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Martę Kaźmierczak. W 54 minucie kibice KKP ponownie podnieśli się ze swoich miejsc i gromkimi brawami nagrodzili piłkarki trenera Górala. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Ilony Raczkowskiej z pierwszej piłki uderzyła Agata Stępień i futbolówka zatrzepotała w siatce. Olsztynianki odpowiedziały trafieniem Valentyny Tarakanovej w 75 minucie, która skutecznie dobiła głową uderzenie w poprzeczkę Sandry Bukowskiej. Gol Ukrainki był jednak wszystkim, na co tego dnia stać było ekipę z Warmii, choć trzeba przyznać, że końcówka pojedynku (aż 5 minut doliczonego czasu) była bardzo emocjonująca. Nerwowość była tym większa, że w 89 minucie murawę po otrzymaniu drugiej żółtej kartki musiała opuścić Paulina Wierzbowska.

„Był to dla nas tak zwany mecz za 6 punktów i muszę przyznać, że jako trener widziałem w moim zespole pełną mobilizację i koncentrację przed meczem z olsztyniankami. Dziewczyny poradziły sobie z presją i po pierwszej trochę nerwowej połowie zagrały od początku drugiej tak z czego są znane: agresywnie, blisko przeciwnika, z wielkim sercem i chęcią wygranej . Gratuluję im tego sukcesu, bo tylko swoją własną pracą potrafiły pokonać wszystkie przeciwności losu. Chciałem także bardzo podziękować kibicom, których tak dużo zjawiło się na meczu i stworzyli piękną atmosferę niespotykaną na piłce kobiecej. Dziękuję wam bardzo, bo dzięki wam dziewczyny mogły się poczuć wyjątkowo i oddały dla was całe swoje serce na boisku. Teraz już zapominamy o tym meczu i skupiamy się na następnym spotkaniu. Potrzebujemy jeszcze trzech punktów, żeby spełnić to co sobie założyliśmy w szatni w lipcu przed sezonem” – powiedział po meczu trener Adam Góral.

Kolejny mecz bydgoszczanki rozegrają w niedzielę (26 maja) na wyjeździe z Akademią Piłkarską LG Gdańsk. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00 na stadionie przy ul. Kazimierza Górskiego 1 w Gdańsku.

Zapis wideo z meczu i mnóstwo świetnych zdjęć znajdziecie na naszym Facebooku –> www.facebook.com/KobiecyKlubPilkarskiBydgoszcz

19. kolejka I ligi północnej
KKP Bydgoszcz – KKP Stomilanki Olsztyn 2:1 (0:0)
Edyta Sobczyk 47’, Agata Stępień 54’ – Valentyna Tarakanova 75’

KKP: Patrycja Urbańska – Weronika Andrzejewska, Paulina Wierzbowska, Anna Lewandowska, Marta Smolińska (46’ Wiktoria Węglarz) – Ilona Raczkowska, Jessie Vilkofsky, Daria Gugała (70’Anna Siwicka), Edyta Sobczyk – Natalia Makowska, Agata Stępień (90’ Wiktoria Zielińska). Trener: Adam Góral.

Rezerwowe (nie zagrały): Agnieszka Borowicz, Julia Krupińska, Nikola Puczek

Stomilanki: Marta Kaźmierczak – Valentyna Tarakanova, Paulina Roman, Adriana Rosiak, Eliza Ostrowska, Katarzyna Grzesik (82’ Wiktoria Fidurska), Paulina Mazurkiewicz, Katarzyna Senkbeil (82’ Sandra Gonciarz), Paula Zawistowska, Sandra Bukowska, Klaudia Kamińska. Trener: Dariusz Maleszewski.

Rezerwowe (nie zagrały): Izabela Tomasiak, Oliwia Wilczewska, Dominika Cichowska, Sandra Gieros

Żółte kartki: Smolińska, Sobczyk, Wierzbowska (2x) – Bukowska, Ostrowska
Czerwona kartka: Paulina Wierzbowska 89’ (w konsekwencji 2 żółtych kartek)

Sędziowały: Michalina Diakow – główna, Kinga Kwitowska, Olga Pietrzykowska (wszystkie Wielkopolski ZPN)