Pobudka po przerwie. KKP po hat-tricku Natalii Makowskiej wywozi trzy punkty ze Środy Wlkp.

Maj 13, 2019 by
Filed under: Bez kategorii

0-9563Po pierwszej połowie kibice zebrani na stadionie przy ul. Sportowej 12 w Środzie Wielkopolskiej z niedowierzaniem przecierali oczy. Miejscowe piłkarki prowadziły 1:0, a ekipa z Bydgoszczy sprawiała – zwłaszcza po stracie bramki – dość kiepskie wrażenie. Na szczęście po przerwie bydgoszczanki przeszły wyraźną metamorfozę i zaczęły nadawać ton boiskowym wydarzeniom. Efekt: hat-trick Natalii Makowskiej i kolejne trzy punkty na koncie podopiecznych Adama Górala.

W myśl zasady, że zwycięskiego składu się nie zmienia, trener Góral desygnował do boju identyczną jedenastkę jak na wysoko wygrany mecz z Piastovią-ZAP Piastów. Mimo niezłego początku meczu i zepchnięcia rywalek do defensywy, z czasem gra bydgoszczanek zaczęła stawać się coraz bardziej chaotyczna, a w boiskowych poczynaniach niebiesko-białych dużo było niedokładności. Gospodynie wynik meczu otworzyły w 25 minucie po rzucie wolnym. Strzał odbiła co prawda Patrycja Urbańska, ale przy dobitce Małgorzaty Ładniak z najbliższej odległości nie miała już nic do powiedzenia. Jeszcze w pierwszej odsłonie bydgoszczanki próbowały odpowiedzieć trafieniem – bliska szczęścia była Agata Stępień w 44 i 45 minucie. Najpierw uderzyła nieznacznie obok bramki, a następnie jej uderzenie po dośrodkowaniu Darii Gugały padło łupem golkiperki Polonii.

Nie wiemy dokładnie, co w przerwie powiedział swoim podopiecznym trener Adam Góral, ale najwyraźniej jego słowa przyniosły zamierzony efekt. Po zmianie stron oglądaliśmy bowiem zupełnie inny zespół, chcący udowodnić, że nieudana pierwsza połowa była jedynie wypadkiem przy pracy. W 60 minucie do wyrównania doprowadziła Natalia Makowska, potwierdzając tym samym wysoką formę strzelecką. Po ośmiu minutach bydgoszczanki objęły prowadzenie po kolejnym trafieniu „Mako”. Piłka po uderzeniu z dalszej odległości wprowadzonej w 46 minucie Marcie Smolińskiej trafiła w poprzeczkę, a futbolówkę dobiła głową Makowska. W 87 minucie napastniczka KKP ponownie znalazła się we właściwym miejscu i czasie, dobijając strzał w poprzeczkę Ilony Raczkowskiej. Dodajmy, że Makowska skompletowała hat-tricka w drugim meczu z rzędu, a łącznie ma już na swoim koncie 19 ligowych trafień.

Już w przyszłą niedzielę hitowe starcie I ligi północnej, w którym piłkarki KKP podejmą wicelidera tabeli – Stomilanki Olsztyn. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 na Stadionie Miejskim KKP przy ul. Słowiańskiej 7. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Fotorelację z meczu i wiele, wiele innych znajdziecie Państwo na naszym Facebooku –> www.facebook.com/KobiecyKlubPilkarskiBydgoszcz