Bramki „stadiony świata” i okazałe zwycięstwo. KKP coraz wygodniej rozsiada się w fotelu lidera

Maj 7, 2019 by
Filed under: Bez kategorii

foto 1Przed meczem z Piastovią-ZAP Piastów w roli wyraźnego faworyta stawiane były piłkarki bydgoskiego KKP, jednak rozmiary zwycięstwa zaskoczyły z pewnością wielu sympatyków niebiesko-białych. Podopieczne Adama Górala po znakomitym spotkaniu rozbiły ekipę z Mazowsza aż 7:0, umacniając się tym samym na pozycji lidera tabeli.

W porównaniu z ostatnim ligowym spotkaniem z UKS SMS II Łódź (2:2) trener Góral dysponował znacznie silniejszą kadrą. Do gry po kontuzji barku powróciła bowiem Anna Lewandowska, a Ilona Raczkowska i Paulina Wierzbowska odbyły karę jednego meczu dyskwalifikacji za 4 żółte kartki.

Piłkarki ze Słowiańskiej – jak to mają w zwyczaju – od początku starały się grać wysokim pressingiem i jak najszybciej otworzyć wynik spotkania. Sztuka ta udała się już w 12 minucie za sprawą Natalii Makowskiej (po dośrodkowaniu Darii Gugały). Prawdziwa strzelanina rozpoczęła się w 26 minucie, kiedy to do siatki trafiła Gugała. Zaledwie 120 sekund później na 3:0 podwyższyła Edyta Sobczyk po rajdzie i efektownym strzale z ok. 20 metrów. Po kolejnych dwóch minutach wynik na tablicy świetlnej ponownie się zmienił. Autorką pięknego uderzenia lewą nogą pod poprzeczkę z ok. 25 metrów była Ilona Raczkowska. Zaledwie trzy minuty czekaliśmy na kolejnego przedniej urody gola, którego zdobyła uderzeniem z ok. 30 metrów w okienko Daria Gugała. Rezultat pierwszej części gry na 6:0 ustaliła Natalia Makowska. Po zmianie stron miejscowe nadal dominowały, ale kibice musieli zadowolić się jednym trafieniem. W 68 minucie po faulu bramkarki gości na Agacie Stępień rzut karny pewnie wykonała Makowska.

Kolejny mecz ligowy bydgoszczanki rozegrają na wyjeździe w najbliższą sobotę, a ich rywalem będzie Polonia Środa Wielkopolska. Początek spotkania o godz. 14.00.

17. kolejka I ligi północnej
KKP Bydgoszcz – PKS Piastovia-ZAP Piastów 7:0 (6:0)
Natalia Makowska 12’, 45’+2, 68’, Daria Gugała 26’, 33’, Edyta Sobczyk 28’, Ilona Raczkowska 30’

KKP: Urbańska (70’ Borowicz) – Wierzbowska (70’ Puczek), Lewandowska, Węglarz, Andrzejewska (46’ Smolińska) – Raczkowska, Vilkofsky, Gugała (46’ Siwicka), Sobczyk – Stępień (81’ Zielińska), Makowska. Trener: Monika Kaźmierczak.

Rezerwowa (nie zagrała): Krupińska

Piastovia-ZAP: Rosłonek – Zbrzeźniak, Dąbrowska, Mitrus (59’ Grudzińska), Reszka (40’ Król), Boćkowska, Bordziakowska, Zubrzycka, Kuczyńska (26’ Korycka – 56’ Trojan), Cabaj, Kaczmarczyk (67’ Falandysz-Zięcik). Trener: Jacek Sękowski

Żółte kartki: Lewandowska, Siwicka, Sobczyk – Falandysz-Zięcik, Zbrzeźniak, Rosłonek

Sędziowie: Paulina Kolatorska (Wielkopolski ZPN) – główna, Olga Pietrzykowska, Beniamin Matruk (Wielkopolski ZPN)

Pozostałe wyniki 17. kolejki:

KKP Stomilanki Olsztyn – Polonia Środa Wielkopolska 0:2 (mecz rozegrany awansem 14.04)
Unifreeze Górzno – Akademia Piłkarska LG Gdańsk 2:6
Medyk II Konin – UKS SMS II Łódź 1:5
KS Raszyn – Sztorm AWFiS Gdańsk 3:0 (walkower)
Praga Warszawa – Kotwica Kórnik 3:0 (walkower)