Emocje, twarda walka i łzy. Derby nie zawiodły oczekiwań

Marzec 26, 2019 by
Filed under: Bez kategorii

53417920_2186445451471589_2528938252111446016_nDerby są nasze! Piłkarki KKP Bydgoszcz po raz drugi w tym sezonie okazały się lepsze w pierwszoligowych derbach województwa kujawsko-pomorskiego. Ekipa trenera Adama Górala pokonała Unifreeze Górzno 2:1, a emocjami jakie towarzyszyły temu pojedynkowi śmiało można by obdzielić kilka spotkań.

Wyjściowy skład bydgoszczanek był identyczny jak ten z ubiegłotygodniowego meczu w Koninie. Ponownie w kadrze meczowej zabrakło leczącej uraz barku Anny Lewandowskiej. Na ławce zasiadła z kolei wracająca po kontuzji kolana Monika Kaźmierczak i nawet po przerwie pojawiła się na murawie i zdążyła asystować przy obu bramkach dla KKP, ale niestety nie wytrwała na murawie do końca spotkania. O tym jednak później. Dodać również należy, że problemy trenera Górala z zestawieniem wyjściowej jedenastki po meczu z Unifreeze stały się jeszcze większe, bowiem czwarte żółte kartki wykluczające je z występu w meczu z UKS SMS II Łódź otrzymały w niedzielę Ilona Raczkowska i Paulina Wierzbowska.

W pierwszym kwadransie bydgoszczanki dwa razy poważnie postraszyły defensywę przyjezdnych. Najpierw golkiperka Unifreeze Marta Ozimek obroniła strzał Raczkowskiej, a następnie jej łupem padło uderzenie głową Agaty Stępień. Jako pierwsze drogę do siatki odnalazły jednak podopieczne Grzegorza Bały. Silne uderzenie Agaty Bały z rzutu wolnego z ok. 30 metrów trafiło w samo okienko bramki strzeżonej przez Patrycję Urbańską.

W 52 minucie gospodynie doprowadziły do wyrównania. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkowała Monika Kaźmierczak, a pod bramką najlepiej odnalazła się Weronika Andrzejewska i z kilku metrów umieściła futbolówkę w siatce. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania KKP wysforował się na prowadzenie. Rzut wolny tuż sprzed linii pola karnego wykonywała Kaźmierczak, piłka odbiła się od poprzeczki, a akcję zwieńczyła celną dobitką z najbliższej odległości Edyta Sobczyk. Euforię po bramce szybko jednak zmąciła odnowiona kontuzja prawego kolana Moniki Kaźmierczak. Na jej twarzy tuż po wykonaniu rzutu wolnego pojawił się grymas bólu i od razu stało się jasne, że „Kaziu” nie będzie w stanie kontynuować gry. Defensorka ze łzami w oczach opuściła murawę, a jej miejsce zajęła Nikola Puczek. Nie była to niestety jedyna groźna kontuzja w tym meczu, bowiem jeszcze w pierwszej połowie do szpitala z podejrzeniem złamania nadgarstka pojechała piłkarka Unifreeze Kinga Skomra.

Jakby mało było emocji typowo sportowych, swoją rolę w podniesieniu adrenaliny zawodniczkom, trenerom i kibicom postanowiła odegrać także trójka sędziowska z panią Magdaleną Gizą z Trzemeszna na czele. Pani arbiter myliła się zdecydowanie zbyt często i o dziwo najczęściej tylko w jedną stronę. Do tego na ławkach obu zespołów zasiedli trenerzy znani z prowadzenia swoich zespołów w sposób bardzo ekspresyjny i reagujący dość emocjonalnie na boiskowe wydarzenia. Pani sędzia upominała jednak tylko szkoleniowca drużyny KKP, a ostatecznie – w 68 minucie – odesłała go na trybuny. W doliczonym czasie gry do trenera dołączył również kierownik drużyny.

Po niedzielnym triumfie można odnieść wrażenie, że liczne przeciwności takie jak kontuzje i wąska kadra zamiast podłamywać jeszcze bardziej cementują nasz zespół. Bez cienia zawahania można stwierdzić, że mamy obecnie drużynę z charakterem, zdeterminowaną od pierwszej do ostatniej minuty i żądną kolejnych sukcesów. Z niecierpliwością czekamy na to, co przyniosą następne kolejki.

13. kolejka I ligi kobiet gr. północna
KKP Bydgoszcz – Unifreeze Górzno 2:1 (0:1)
Weronika Andrzejewska 52’, Edyta Sobczyk 75’ – Agata Bała 16’

KKP: Urbańska – Wierzbowska, Węglarz, Vilkofsky, Andrzejewska – Raczkowska, Stępień (90’ Krupińska), Gugała, Sobczyk – Zielińska (46’ Kaźmierczak – 75’ Puczek), Makowska. Trener: Adam Góral.
Rezerwowa (nie zagrała): Rosińska

Unifreeze: Ozimek – Kmieciak, Jeleń, Polewska, Bała, Skomra (20’ Dziąbowska – 48’ Miśkowicz), Szymczak, Grochowska, Garbowska, Kozłowska, Żakiewicz. Trener: Grzegorz Bała.

żółte kartki: Raczkowska, Wierzbowska, Makowska

sędziowały: Magdalena Giza – główna (Wielkopolski ZPN), Olga Pietrzykowska (Wielkopolski ZPN), Magdalena Witkowska (Lubuski ZPN)

Komplet wyników 13. kolejki I ligi północnej:

KS Raszyn – Akademia Piłkarska LG Gdańsk 1:4
Praga Warszawa – Medyk II Konin 1:3
KKP Stomilanki Olsztyn – UKS SMS II Łódź 4:1
KKP Bydgoszcz – Unifreeze Górzno 2:1
Kotwica Kórnik – Piastovia Piastów 0:3 (walkower)
Polonia Środa Wielkopolska – Sztorm Gdańsk 3:0 (walkower)

Kolejny mecz o ligowe punkty piłkarki KKP rozegrają 14 kwietnia na wyjeździe z UKS SMS II Łódź (godz. 11.00).

Fotorelacje z meczu, powtórkę wideo i wiele innych materiałów ze spotkania znajdziecie Państwo na naszym Facebooku —> www.facebook.com/KobiecyKlubPilkarskiBydgoszcz.